שמן זית בריא לעור הגוף

שמן זית הפך למצרך חיוני בכל מטבח בישראל וברחבי העולם,אך להבדיל מיתרונותיו הרבים במהלך הבישול והתיבול, בריא שמן הזית גם לעור הגוף והוא מכיל סגולות ריפויי רבות.

רבים נחשפו כבר בעבר ליתרונות שמן הזית, אך מי מבינכם שטרם הספיק להכיר את יתרונותיו הרבים של שמן הזית, זה הזמן להיחשף אליהם ולהשתמש בשמן הזית הלכה למעשה. היסטוריונים סבורים כי בשמן הזית לבריאות העור התחילו להשתמש כבר לפני 6000 שנה ויותר וזאת בכדי לטפל בפצעים פתוחים על גבי העור, טיפול נקודתי בעקיצות חרקים ויתושים ואף לשם חיסול כאבי בטן וראש גם יחד.

כיצד מסייע שמן זית לעור גופכם

אם גם אתם רוצים לטפח את עור גופכם ועור הפנים, ולהשוות לו מגע בריא רך ונעים, זה הזמן להשתמש בשמן זית. את שמן הזית יש למרוח על גופכם בדיוק כמו שאתם נוהגים למרוח קרם גוף. אחד היתרונות הבולטים של שמן הזית הוא העובדה כי מריחת השמן אינה אוטמת את עור הגוף. שמן הזית מעניק לעור הגוף שכבת הגנה המאפשרת לו לנשום מה שמסייע רבות לתפקוד תקין של עור הגוף והפנים.

סגולותיו של שמן הזית

שמן זית מופק מזיתים, והוא נחשב לשמן המשובח מכלל השמנים המוצעים למכירה ברשתות השיווק. טעמו של שמן הזית הוא מר אך הוא מהווה מרכיב עיקרי במטבח. סגולותיו של השמן נודעו עוד בימי קדם והוא מסייע לבעיות בריאותיות רבות ולייצור מוצרי קוסמטיקה פרא רפואית. שמן הזית הוזכר עוד במקרא. חלק מסגולותיו של שמן הזית הוא היכולת לטפל במצבים בריאותיים לרבות התקררות, כאבי בטן ובעיות במעיים, שמירה על השיניים במהלך תקופות ההיריון, ועוד.

כל אחד מהמרכיבים המיועדים לטיפול באמצעות שמן זית, אינם מורכבים או מסובכים וניתן ללא כל קושי להגיע למצב בו כל אדם מן השורה נעזר בשמן הזית וסגולותיו לריפויי. עוד שמן הזית מוריד את הסיכון לחלות במחלות לב, הוא מאזן את רמת לחץ הדם , עוזר בבעיות עצירות , ירידה בכולסטרול, מניעת שבץ, ועוד.

שמן זית מכיל חומצות שומן בלתי רוויות ועל כן הוא פחות מתחמצן ביחס ליתר השמנים ומרבית הסגולות נובעות מסיבה זו. סוג החומצה הקיימת בשמן הזית היא אומגה 9, דהיינו חומצה יציבה מאוד. אם גם אתם רוצים ליהנות מסגולותיו של שמן הזית, התחילו להשתמש בו בהתאם להמלצות ולצריכה הנבונה שלו. שמן הזית חייב להיות בכבישה קרה כדי להיות יעיל.

Comments are closed.